Zuby jako nové

Mít zdravé zuby chce každý, ale jen minimum lidí má to štěstí že jsou jeho zuby v naprostém pořádku. Spousta lidí totiž značně podceňuje prevenci, která je pro zdraví zubů nejdůležitější. Základem správné péče o zuby je

  • Používání správného typu kartáčku
  • Používání mezizubních kartáčků nebo zubní nitě
  • Používání správné zubní pasty a ústní vody
  • Pravidelná dentální hygiena
  • Pravidelné preventivní prohlídky
  • Včasné řešení zubních onemocnění

ordinace zubař

Pouze pravidelná péče zahrnující i preventivní prohlídky u zubaře dokáže zabránit tomu nejhoršímu – zubním kazům. Kazy nejsou jen estetickým problémem, ale mohou mít dalekosáhlejší následky než si většina lidí dokáže představit. Bylo prokázáno že zubní kazy mohou mít vliv na vznik srdečních potíží, takže pokud chcete být celkově zdraví, rozhodně věnujte náležitou péči právě zubům.

Při zanedbané péči o zuby může dojít k situaci, kdy bude potřeba zub úplně vytrhnout. Stává se, že takových zubů má pacient více, a tak na řadu přichází otázka, co místo vytržených zubů. Někdo volí klasickou nasazovací zubní náhradu, ale zejména pro mladší ročníky je to poměrně nepředstavitelné řešení. Komfortnější jsou implantáty. Jejich zhotovení je ale poměrně náročné jak na práci tak na finance. Zajímá vás jaká je za zubní implantáty Praha cena Clinicplus?

zubař pacient

Cena za implantáty se nikdy nedá říct předem a to ani odhadem. Vždy stanovení ceny předchází návštěva lékaře, zhodnocení zdravotního stavu, a samozřejmě konzultace s pacientem. Některé zubní kliniky umožňují platbu ve splátkách, což také řada pacientů využívá. Cena se totiž může vyšplhat pěkně vysoko. Celkově nejsou ceny za zubní péči nízké, protože je nedostatek zubařů, a navíc mnoho pojišťoven proplácí jen nezbytné minimum. Péče o zuby se vám rozhodně vyplatí, a pokud ji nezanedbáte, možná nebudete implantáty vůbec potřebovat.