Připojení domu na veřejnou kanalizaci je výhodné

Zakoupili jste pozemek, kde se chystáte stavět rodinný dům či rekreační nemovitost? A máte možnost připojení objektu na kanalizaci? Pak neváhejte, protože toto řešení mívá celou řadu výhod v porovnání s vlastním septikem či žumpou.

Kanalizace vám ušetří spoustu starostí – jakmile máte dům připojen kanalizační přípojkou k veřejné soustavě, jste prakticky bez starostí. O obecní a městské kanalizace se starají profesionálové a udržují celý systém v provozu tak, aby pokud možno nedocházelo tak často k havarijním situacím. Někteří lidé, co tu žijí, za celý svůj život nikdy neřešili žádnou závadu poškozené či zanesené kanalizace, a možná ji i považují za naprostou samozřejmost.

kočka nad kanálem

Vývoz žumpy – kdo někdy vlastnil chatu se suchým záchodem, jistě si dokáže vybavit peripetie s likvidací výkalů, jakmile se v jímce pod záchodem nahromadí. Kdo využívá žumpu, bývá vystaven obtížným psychickým zkouškám. Někteří lidé si zajišťují vývoz výkalů sami například ručně, jiní si na to sjednávají fekální vůz. Pravidelná platba stočného v případě využívání obecní kanalizace je proti tomu zanedbatelná drobnost. Proto buďte rádi, že máte možnost váš dům na kanalizační přípojku napojit. Jedinou nevýhodou tohoto procesu je, že musíte žádat o povolení a vypracování projektové dokumentace, což by měl provádět odborník.

mytí rukou nad umyvadlem

Septik – septik je zařízení, které slouží jako domácí čistírna odpadních vod. Jestliže je vše v pořádku, pak vás také minou různé nepříjemnosti a starosti, ale jakmile dojde k problému, řešení je plně ve vaší režii a musíte si s tím poradit na své vlastní náklady. Porovnání septiku a veřejné kanalizace je něco jako vlastnictví vozidla a jeho pronájem. U pronájmu vozidla také pouze platíte za poskytování služeb, stejně jako u veřejné kanalizace platíte stočné, a pokud se na autě něco pokazí, řeší to pronajímatel, a ne vy.