Moderní pojetí květin


Jistě jste už zjistili že květiny dodají vašemu domovu zcela jiný rozměr. Kromě toho že čistí vzduch a tak se nám díky nim doma lépe dýchá, vypadají krásně. A i když existují i nekvetoucí druhy, už jen pohled na zelené listy dokáže člověku zvednout náladu. Byla by škoda doma nemít žádné květiny jen proto že máte obavy že se o ně nezvládnete postarat. Tak jako existují květiny jen pro zkušené pěstitele, tak existují druhy, které na pěstování a péči příliš náročné nejsou. Pokud potřebujete poradit, zastavte se v nějakém dobrém květinářství a nebo požádejte o radu někoho o kom víte, že se v květinách vyzná a že má vědomosti o mnoha z nich.

květina netřesk

Jsou místa kam se květiny nehodí
Samozřejmě že každá květina ke svému životu potřebuje světlo. Bez světla dlouho nevydrží žádná, snad jen ta plastová. A právě umělé květiny mohou být řešením do míst, která chcete něčím dekorovat, ale svá květina by tam nepřežila. Mnoho lidí si pořizuje umělé květiny třeba do chodeb, kde často bývá méně světla.

květináč květina

A jak na pěstování?
U každé květiny musíte vědět jak se o ni starat. Některé druhy vyžadují méně světla, jiné zase potřebují přímý sluneční svit. Některé květiny milují vlhko a jiné zase potřebují zálivku jen minimální a méně často. U každé z nich si musíte zjistit jak se o ni starat aby vám dělala radost opravdu dlouho. Existují dokonce i skupiny na sociálních sítích kde si můžete vyměňovat rady a zkušenosti a dokonce kde můžete květiny kupovat, darovat, prodávat a měnit. Seženete tu i levné kousky na vyzkoušení.

Většina květin se pěstuje klasicky v květináči, ale samozřejmě že se dají květiny pěstovat i jinak. Jednou z možností je aerárium, což je skleněná koule která se dá zavěsit třeba na strop. Do ní se dá substrát a většinou menší sukulent, protože velká kytka by se vám v něm pěstovala asi hůř. Skleněné banky se prodávají v mnoha druzích a velikostech, a určitě se vám zalíbí.