Co vše dokáže bazénová fólie

Asi každý z nás chce ochránit svůj bazén před znečištěním. Jednou z možností je pak krycí bazénová fólie chlorito.cz, která se natáhne přes hladinu. Tu si pořizuje stále více lidí, a není divu. Ve skutečnosti toho totiž dokáže víc, než se na první pohled může zdát. V první řadě zde máme samozřejmě fakt, že ochrání náš bazén před tím, aby do něj napadaly nejrůznější nečistoty, ať už se jedná o listy či větvičky, nebo i jiný odpad, zanesený větrem. Tím se velmi usnadní čištění, což oceníme asi všichni.

typický zahradní bazén

To ovšem není vše. Důležitým, avšak méně známým faktorem je to, že zabrání nejrůznějším drobným živočichům spadnout do vody a utopit se. Nejčastěji se to týká nejrůznějšího hmyzu, avšak oběťmi se mohou stát i myši, v extrémnějších případech také větší zvířata, jako jsou ježci nebo dokonce kočky. Díky folii se toto riziko značně zmenší, díky čemuž se zachrání mnoho zvířecích životů. A již to myslím stojí za zvážení.

V neposlední řadě je zde u některých typů fólií fakt, že pomohou ohřívat vodu. Fungují totiž jako akumulátor tepla, který poté předávají vodě pod sebou. Ta se proto ohřeje mnohem rychleji, než by tomu bylo jinak. To platí zejména u venkovních bazénů bez vyhřívání.

skok do vody

Je však pravdou, že ona plachta může mít i své nevýhody. Pokud je špatně položená, vytváří ideální prostředí pro růst řas a sinic, zvláště v horkých letních dnech, neboť znemožňuje výměnu kyslíku. Je tedy nutné pořídit kvalitní typ a přesvědčit se, že je skutečně dobře umístěná podle pokynů výrobce.

Je pak na vašem zvážení, zda bude zrovna ona pro vás to pravé, a zda vám skutečně pomůže. Pokud ji však dobře použijete, stane se z ní v mnoha případech skutečně neocenitelný pomocník, díky kterému budete mít teplou a čistou vodu na koupání. A to je přesně to, co v horkém létě všichni potřebujeme. Přeci jen, je to zdaleka nejlepší způsob, jak se ochladit.