Čím pohostit nečekanou návštěvu aneb staňte se expertem na přípravu rychlých dobrot

Někdy však nemusí být tak těžké něco vykouzlit i z dobrot, které máte běžně dostupné doma v lednici. Ne každý recept totiž potřebuje dlouhou přípravu a na stole se i po pár minutách mohou ukázat pokrmy velmi dobré, a přitom hotové za opravdu krátký čas. Co se tedy vyplatí připravit takto rychle, aby hosté měli při povídání co zakousnout a na návštěvu se někdy zase s radostí vrátili? Nejrychleji připraveným pohoštěním jsou nápoje. Zkuste tedy pro začátek hosty potěšit džbánem vody, konvičkou s horkým čajem nebo hrnky na cappuccino plnými tohoto lahodného moku.

Mrkvové chipsy

Uvidíte, že hosté budou za některý z nápojů určitě vděčni a vy tak získáte čas, který můžete věnovat do rychlé přípravy drobných pochoutek. Nebojte se k nápoji nabídnout ani drobné pochutiny nalezené v zásobách – takovými sušenkami k čaji dokáže pohrdnout jen málokdo. Jakmile tedy hostům zajistíte základní pohoštění, můžete (ale také již nemusíte) se vrhnout k přípravě slaných či sladkých rychlovek. Pro přípravu obou typů se vždy vyplatí mít doma nachystané alespoň listové těsto, které lze připravit na mnoho způsobů a ve většině případů je také jeho příprava skutečně rychlá.

Dezert tiramisu

Při přípravě slaných pokrmů jej lze využít například k výrobě slaného štrúdlu, který můžete naplnit třeba zelím a slaninou, nebo nejen mezi dětmi oblíbenými pizza šneky. Pro milovníky sladkého je opět sázkou na jistotu štrúdl či záviny s různými náplněmi, drobné koláčky nebo rychle hotové řezy. Pokud však listové těsto doma nemáte, není jediný důvod k zoufalství. Vyhrát si totiž můžete ještě s přípravou jednohubek, kanapek nebo obložených chlebíčků. Nadšené cukrařinky zase možná sáhnou po přípravě sladkého zmrzlinového poháru nebo dezertů do skleničky. Takový jednoduše připravený sušenkový korpus s tvarohovým krémem a čerstvým ovocem si totiž hosty prostě musí získat! Nezapomeňte při přípravě zachovat chladnou hlavu a zbytečně se nestresovat, protože ono to prostě nějak půjde a hosty nakonec skvěle pohostíte.