Využití slunečních paprsků


Obnovitelné zdroje

V posledních letech se dost hovoří o ekologii. Ono se ani není čemu divit, protože člověk produkuje spoustu věcí, kvůli kterým musí čerpat suroviny z naší země, a ještě k tomu můžou dále způsobovat znečištění. My už drahých kovů moc nemáme, protože se již dávno vytěžili. Dnešní civilizace potřebuje pro běžný chodí také spoustu energie, a to i té elektrické.

větrné turbíny

Ta se u nás převážně získává z tepelných elektráren, kam se vozí kvalitní uhlí a při jeho spalování pochopitelně unikají do ovzduší jisté emise. Snažíme se proto nyní jít cestou obnovitelných zdrojů, které jen tak nedojdou. Nevýhoda takových elektráren je, že nemáme jistou dodávaného určitého výkonu, protože takový vítr někdy fouká, někdy méně a jindy více. Částečně se to dá řešit pomocí baterii, ze kterých se bere v případě, kdy energie není vyráběna. Samozřejmě je potřeba hledět na danou oblast, protože těžko budeme stavět solární elektrárnu tam, kde během roku skoro vůbec nefouká.

Rodinný dům

Dnes není nic výjimečného, že se solární panely umisťují i na rodinné domy. Přeci jen mezi hlavní měsíční výdaje domácnosti patří také elektřina. Pomocí solárních panelů Brno si ji můžeme bez potíží vyrábět sami. Není to jen tak, že by nám dali na střechu pár solárních panelů. Jejich druh a počet závisí totiž na naši spotřeba.

panel na střeše

Dále se musí hledět na jejich sklon a řadu dalších věcí. Samozřejmě se dá vypočítat jistá návratnost, podle které se můžete rozhodnout, zda se Vám pořízení takového systému vyplatí. Kromě panelů je potřeba další elektronika, která zajistí například převod stejnoměrného proudu na střídavý. Tohle všechno odborníci vědí, takže pro Vás rádi naleznou co nejlepší řešení a následně se vrhnou na samotnou realizaci. Na jejich stránkách si můžete prohlédnut spoustu obrázku rodinných domů právě se solárními panely. Také na nich jde vidět, že není problém do systému přidat nabíječku na elektromobil.