Vypěstujeme si na zahradě ovoce a zeleninu sami

Také patříte k lidem, kteří již takříkajíc zanevřeli na město a stěhují se do venkovské oblasti, mnohem poklidnější, atraktivnější a zdravější? Nemusí se jednat přímo o zemědělské plochy a prostory, kdy máte doslova za humny přistavený valník s chlévskou mrvou a na dvorku vám kdákají slepice tak, jako například v komedii „Slunce seno jahody“ z roku 1983.

jablka v přepravkách

Vystačíte s docela skromnou rekreační nemovitostí a zahradním pozemkem, kde bude možné pěstovat jablka, hrušky, meruňky, rybíz, angrešt, třešně, mrkev, petržel, celer, ředkve, kedlubny a dýně. Mít možnost pěstování ovoce a zeleniny na vlastní zahradě je dnes doslova k nezaplacení. Jednak ušetříte poměrně velkou sumu za mnohdy předražené potraviny, a pak si je vypěstujete doma, v BIO kvalitě a samozřejmě s láskou.

švestky na talíři

Věnujte pozornost skladování plodin

Pěstování vlastních zemědělských komodit je pochopitelně klíčovou fází celého procesu, ovšem završíte jej pouze tehdy, budou-li všechny plodiny náležitě skladované. Bude k tomu zapotřebí vhodných nádob, nejlépe z potravinářského plastu. Na dřevěné bedýnky raději zapomeňte, protože ty mohou plody mezi sebou kontaminovat plísní a hnilobou a udržovat v sobě přebytečnou vlhkost, což ještě rozvoj plísní zvýší.

Ideální jsou prodyšné plastové přepravky https://www.schoellerallibert.com/cz/produkty/skládací-malé-přepravky, stohovatelné na sebe, takže ušetříte místo ve skladovém sklepním prostoru a můžete tu mít uskladněné přes zimu brambory, jablka, hrušky, zelí, mrkev a další vhodné plodiny. V přepravkách lze mít ovoce a zeleninu uskladněné i v období sklizně a přepravky vám také poslouží v okamžiku, kdy chcete část své úrody darovat příbuzným a známým, anebo ji třeba prodat v místní tržnici.

Přepravky z plastu mají velmi dlouhou životnost mnoha desítek let, dobře se udržují v čistotě a jsou vám k dispozici prakticky po celý rok.