Vybavení strojírenské dílny


Pracuji ve strojírenské výrobě a často se dostanu na místa, kde se dostane jen málokdo a to přímo do výrobní haly, plné obráběcích strojů. Obráběcí dílna je místem, kde pracují zruční dělníci, kteří bezchybně ovládají obráběcí stroje. A je velmi příjemné se koukat, jak vznikají dokonalé kousky přímo pod jejich rukama. Ale co by byla šikovnost dělníka, kdyby na dílně neměli kvalitní stroje a nástroje. Vybavení dílny je jedním z důležitých stavebních prvků celého procesu výroby a kvalita něco stojí. Vybavit velkou strojírenskou obráběcí dílnu, to chce najít levné, ale kvalitní nástroje. A nástroji nemyslíme jen obráběcí nástroje, ale i drobné pomůcky, které jsou zapotřebí, aby mohl vzniknout kvalitní výrobek. Měřidla, rýsovací pomůcky, i kovová pravítka.

metr

A co potřebuje každý dělník? Potřebuje přesná měřidla, ale také rýsovací pomůcky. Ano, čtete správně. Každý dělník, který například bude vrtat díry na vrtačce, si musí předem proměřit středy díry a rýsovacím hrotem si je na plech narýsovat. K tomu potřebuje i ocelové úhelníky, které zaručí kolmost a podle kterých se rýsují přesné čáry.

ocelové úhelníky

Práce dělníků ve výrobní firmě je náročná a bez kvalitních pomůcek a nástrojů z kvalitních nástrojových materiálů by nikdy nemohl vzniknout výrobek, který bude mít přesné rozměry a bude plně funkční.

Strojírenství je obor, kde je důležitá přesnost. Zde záleží na každém rozměru, aby jednotlivé díly do sebe zapadly a aby celý stroj fungoval tak, jak jej konstruktér vymyslel. Takže pokud jste vlastníkem strojírenské firmy, musíte vybavit své dílny co možná nejkvalitnějším vybavením. Nebude to levná záležitost, ale tohle je investice, kterou musíte podstoupit. Strojem, který nepůjde seřídit a nástrojem, který se po jednom použití otupí nemůžete vyrábět kvalitní výrobky, které půjdou na odbyt a tím vám zajistí zisk.