Společnost může člověka přimět k věcem, které by nikdy neudělal…

Myslíte si, že společnost má na člověka jen dobrý vliv a nikdy na něj nemůže mít vliv špatný? Právě společnost má spíše špatný vliv a kolikrát to dopadá tak, že jen kvůli tomu, že někdo druhé osobě řekl, že je například tlustá, to dopadne tak, že se daná osoba bude potýkat s brutálními dietami a dojde to tak daleko, že bude trpět bulimií a po čase i anorexií, což rozhodně dobré není. Ano, až tak daleko to může dojít a to jen kvůli tomu, že se našel někdo, kdo si myslí, že všichni na světě musejí být hubení. Není to ale jediný případ, kdy společnost dokázala člověka doslova zničit.

Velmi často se stává, že kvůli tomu, co společnost řekla, to s člověkem nedopadne dobře. Už jen z toho důvodu bychom si to, co nám někdo řekne, neměli příliš brát, protože by to mohlo klidně dopadnout tak, že by si člověk vzal život.

hubená žena

Někteří lidé, kteří velice rádi komentují život druhých a svůj názor jsou schopni danému člověku říct, by se nad sebou měli zamyslet a to už jen proto, že to díky daným lidem nemusí dopadnout zrovna nejlépe. Zejména ti, kteří musí všechno komentovat, by se měli podívat sami na sebe, protože je možné, že zjistí, že to, co dělají, není dobře a jen díky nim druzí trpí i když si to vlastně vůbec nezasloužili.

Pokud někdo řekne ženě, která má 65kg, že je tlustá a měla by shodit, opravdu to může dopadnout tak, že se daná žena bude brzy potýkat s anorexií a to jen kvůli tomu, že jedna osoba řekla, že je daná žena tlustá, i když měla ideální váhu.

rozbor anorexie

Nikdo by si neměl od druhých nechat kecat do toho, kolik váží, jak vypadá apod. Proč? Protože to není dobře. Každý by měl vypadat tak, jak chce a rozhodně by nikdo neměl poslouchat názory druhých, které mnohdy nejsou vůbec vhodné a často mohou člověka dostat i do depresí, což také není úplně ideální.

Už jen proto by měl člověk nad názory některých lidí jen mávnout rukou a nijak je neřešit. Nikdo se kvůli druhým nemusí potýkat se zdravotními problémy.