Proč podprsenku raději odložit

Slyšeli jste někdy o sloganu: Jsme tu nejen pro vaše prsa? Používají jej někteří producenti speciálních pomůcek, jimiž chtějí konkurovat dámským podprsenkám, aby tím zároveň nabádali ženskou populaci k zamyšlení nad smyslem podprsenek jako takových. Podprsenku zná každý z vás, a stejně tak i její význam, ovšem s tím se v poslední době velmi polemizuje a ženy jsou nabádány k tomu, aby se navrátily k přirozenému způsobu života, což je každodenní pohyb bez tohoto svíracího látkového korzetu.

žena bez podprsenky

Problém je v tom, že poprsí sevřené mnoho hodin v tomto koši zavdává příčinu k ochabování svalstva hrudníku, které udržuje poprsí v původním přirozeném (hezkém) tvaru. Stáváte se pak na podprsenkách závislými, protože atrofované svaly již prsa neudrží a ta jsou pak povislá. Mnoho žen již tuto informaci zachytilo a podprsenka v jejich šatníku nefiguruje vůbec nebo alespoň ne tak často, namísto toho používají, pokud je to vhodné a žádoucí, zakrývací terčíky na bradavky anebo tejpovací pásky, s nimiž se ňadra zformují do některého typu oblečení, jako jsou společenské šaty, halenky pod kostým, trička a tílka atp. Kryty bradavek a tejpy na prsa se staly velkým hitem, protože umožňují ženám potřebnou volnost a navozují více příjemných pocitů, s nimiž nejsou tolik vystresované a sevřené. Chůze bez podprsenky nakonec přispívá i k lepším mezilidským vztahům.

žena s podprsenkou

A co vaše zdraví

Veškeré výrobky tohoto typu, ať už se jedná o kryty bradavek, anebo prsní pásky (tejpy), musí mít za sebou laboratorní testy a musí mít zajištěný certifikát pro bezpečné používání při dlouhodobém kontaktu s pokožkou. Jde tedy o výrobky bezpečné a týká se to jak lepicí vrstvy, tak i textilních částí. Výrobky je nutné používat v souladu s návodem a vyhnout se nestandardním metodám nošení, například s různými syntetickými lepidly i materiály.