Jakou podobu vtisknout rodinnému domu na klíč

Výstavba rodinných domů se provádí v různých technologiích a materiálech a těmi nejoblíbenějšími stále zůstávají zděné stavby. Mezi nimi zaujímají významné místo rodinné domy do L. Písmeno L tu značí tvar půdorysu a právě to je jedním z důvodů, proč se toto řešení ocitá na seznamu nejžádanějších staveb. Půdorys do L však není jediné plus, svůj významný podíl na úspěchu výstavby rodinného sídla má i typ objektu, jemuž se lidově přezdívá „bungalov“.

moderní kuchyně

Kouzlo bungalovu dokáže oslovit na první pohled

Jistě si umíte představit, co znamená výraz „láska na první pohled“. Potkáte muže nebo dívku svých snů a již od prvního momentu je vám jasné, že „to je ta pravá – to je ten pravý“. A ani nemusí vysloveně jít o tváře manekýny nebo svalnaté tělo atletického sprintera. S domy typu bungalovu je to podobné, mnohé z vás dovedou oslovit i tehdy, i když to není zrovna novogotický zámek v Hluboké nad Vltavou.

interiér domu

Bungalovy jsou přízemní stavby a velmi dobře zapadnou do každé zahradní dispozice, jde o to, že jejich snížená výška nevytváří dojem, že do vymezeného prostoru jaksi nepatří. Budete se v blízkosti domu i ve větší vzdálenosti od něho cítit příjemně, ať už se jedná o zahradu o výměře dvou hektarů, anebo pouhých osmi set čtverečních metrů.

Řešení do L umožňuje využít prostor pro terasu

Jednou z nejvýznamnějších předností řešení půdorysu budovy ve tvaru L je možnost v zastřešeném prostoru vytvořit venkovní posezení – krytou terasu. Usnadníte si tím práci s výstavbou pergoly nebo altánu a navíc to bude takřka bezúdržbové řešení, protože odpadnou nátěry dřevěné konstrukce. Posezení v přímém sousedství domovní zdi také vypadá lépe a nepůsobí příliš násilně. Můžete tu mít rozmístěný zahradní nábytek a nestaráte se o žádné slunečníky a podobnou ochranu před deštěm, a tak může být nábytek venku třeba celé léto.