Hry před a po

Také vás už někdy zajímalo, jak je dříve byly hry? Věřte mi, že je to zajímavé. Pokud vás tohle zajímá, tak na internetu si různě můžete přečíst různé věci, jak si například děti hrály. Já jsem si dočetla opravdu velice zajímavé informace a našla jsem další článek, jak si děti hrály ve středověku. A musím uznat, že moc rozdílné to nebylo. Tedy když opomenu různé technické vynálezy, jako například robotické hračky nebo autíčka a tak podobně. To v té době samozřejmě vůbec nebylo. Dříve si pro děti hráli normálně jenom s klacíky. Prý si hrály také na rytíře a tak podobně. Myslím si, že dnešní děti by si takhle vůbec hrát neuměli.

I golf zabaví.

Protože když vidím mého syna, jak si stále hraje jenom s mobilním telefonem a podobně, tak pochybuji, že by si dokázal hrát třeba venku na piráty. Ale zase musím uznat, že mě to ale docela trápí. Chtěla bych také to, aby si syn hrál venku s dětmi a aby neseděl jenom doma. Jenomže podle mého názoru je syn takový introvert, syn si hraje nejraději sám. I když mu třeba zakáži mobilní telefon nebo počítač, tak si vezme svoje puzzle a staví si je sám. Můj syn si nechce hrát vůbec v kolektivu. Jednou také chodil na fotbal, jenomže po dvou měsících ho trenér vyřadil s tím, že vůbec není týmový hráč a že ho to asi nebaví.

Dříve nebylo dost hraček.

Já vím, že syna spíše baví samota a hry, které si hraje sám. Jenomže chtěla jsem mu pomoct anebo mu ukázat, že hrát si jde i ve skupince dětí. Ale bohužel to nevyšlo tak, jak jsem si představovala, takže syna už beru takového, jaký je. A samozřejmě nebudu ho nutit do něčeho, když nechce. A když mu vyhovuje si hrát na mobilu o samotě? Už nemám nic proti. je to prostě jeho osobnost a nechám to být. Nechci synovi takhle úplně řídit život. A také niky nezapomenu, jak mi kdysi vyprávěla babička, že ona sama si hrála venku jako dítě s provázky a kuličkami.